krawat radzi 

do strony głównej

CO MOŻNA A CZEGO NIE, POD KRAWATEM CD.krawaty Czy do krawata można założyć koszule z zasłoniętymi guzikami czy są to tylko koszule do muszek?

Oczywiście że najlepiej taką koszulę nosić do muszki, choć nie będzie też dużym 'faux pas' założenie do niej krawata, tym bardziej, że krawat zakryje nam zasłonięte guziki.


krawaty Zakupiona koszula ma dziwne mankiety i spinki nie guziki, czy spinki do mankietów nie odeszły do lamusa?

Oczywiście, że spinki nie odeszły do lamusa, wręcz przeciwnie. Guziki przy rękawie są raczej oznaką oszczędności lub praktyczności kosztem niestety elegancji!krawaty Jaka długość krawata?

Długość krawata w wymiarze absolutnym zależy od wzrostu osoby która go nosi. Inną długość będzie miał Chińczyk a inną Szwed. Ktoś może mieć długi tułów a drugi krótki. Krawat nie jest po to by zakrywać facetowi genitalia (jak to się niestety zdarza np. niższym politykom) ani apaszką do kołnierza (to tego mają predylekcje szczególnie grubsi politycy).

Moja rada: najlepiej jak koniuszek krawata minimalnie zachodzi na pasek u spodni.

No i oczywiście druga cieńsza końcówka zwisu nigdy, ale to nigdy w życiu nie wystaje poza szerszą. Tak może się dziać tylko w filmach i to też wyłącznie fabularnych a nie sprawozdań z obrad sejmowych!


krawaty Jaki krawat w kamerze

Gdy mamy wystąpić przed kamerą czy to w telewizji czy na przykład na własnym ślubie to unikajmy drobnej kratki lub pasków (dotyczy również koszuli, garnituru czy innej garderoby widocznej w obiektywie). Może to spowodować nieprzyjemne interferencje z liniami które wytwarza kamera a potem odtwarza telewizor.

O szczegóły tego zjawiska oraz jak dobrze wypaść w kamerze możecie się wypytywać współpracującą z telewizją KRAWAT filmową firmę producencką www.parapix.pl

Poniżej przedstawiamy film udostepniony przez firme Parapix wykorzysywany w celach szkoleniowych a dotyczący analizy wypowiedzi telewizyjnej na przykładzie jednego z bardziej znanych posłów.

W wywiadzie typu setka (co znaczy 100% synchronizacji) realizator telewizyjny na ogół nie umieszcza pytania dziennikarza na antenie, czas trwania takiego wywiadu w eterze wynosi ok. 15 sekund. Dlatego bardzo ważne jest określenie tematu na jaki się wypowiadamy i zbudowanie w prostych 3 zdaniach odpowiedzi. Typową formą zawodowych polityków jest oczywiście płynna soczysta narracja z bezbolesnym omijaniem niebezpiecznych tematów. Oczywiście to co wolno politykowi nie zawsze uchodzi innym, gdzie konkrety mogą być jednak istotne.CIĄG DALSZY


e-mail home | węzły | listy | historia | o nas | pielęgnacja | nazewnictwo | Krawat TV | 

www.krawat.pl © 1999-2013