krawat radzi  

do strony głównej

CO MOŻNA A CZEGO NIE, POD KRAWATEM

Jak się prawidłowo nosi marynarkę czyli w jakich sytuacjach jest odpięta i ile guzików, a w jakiej zapięta?

Jest pewna prosta zasada, której warto się trzymać: ostatni dolny guzik marynarki powinien być zawsze rozpięty! Jeżeli mamy np. trzy guziki możemy też, ale nie musimy rozpiąć górny.

Gdy siadamy możemy rozpiąć guziki, ewentualnie zostawić jeden środkowy, gdy marynarka niezbyt gustownie się rozchodzi na boki. Gdy wstajemy lub wychodzimy z samochodu pownniśmy zapiąć marynarkę. Trzeba to uczynić jednak dyskretnie a nie celebrować jak robił to były Prezydent RP. Choć w przypadku bycia fotografowanym przez dziesiątki kamer nie jest to proste, a czasem nawet niemozliwe.

W przypadku służb mundurowych trzeba się spytać najbliższego kaprala, ale ten raczej nie pozwoli nam na żadne "wypinanie".


Czy nosi się krawat do koszuli, jeśli nie nosi się marynarki?

Nosi się. Jednak najczęściej tak się ubierają menedżerowie w fast-food'ach.Czym jest krawat w męskim stroju?

Krawat w męskim stroju jest jego dopełnieniem, jedynym elementem nadającym indywidualność oraz wyróżniającym jego właściciela od innych nosicieli garniturów.


Największy oraz najczęściej popełniany grzech dotyczący krawata?

Jest wiele różnych grzechów które popełniamy, ale mnie osobiście najbardziej denerwuje jak węższy koniec krawata wystaje poza wierzchnią szerszą jego częścią i dynda na brzuchu 'strojnisia'.


Dlaczego warto polubić krawat?

Mimo, że zwis męski jest po prostu pętlą zawiązaną na naszej szyi, jego wzór może być czasem pretekstem do rozmowy, do poznania ciekawej osoby a nawet wabikiem na kobiety. Krawat może wyrażać poglądy jego właściciela w polityce, w sporcie a czasem pokazywać jego emocje: radość i smutek. Odpowiedni krawat ubrany do garnituru może wzbudzić większy do nas szacunek przyszłego pracodawcy lub wyborcy czy obudzić miłość drogiej dla nas osoby.


W którym miejscu krawata należy przypinać spinkę?

Odradzałbym noszenie spinki do krawata, nie jest aktualnie zbyt modne Chyba, że jest taka potrzeba ze względów słuzbowych i wtedy przypina się wg. regulaminu np. wojskowego czy innych służb lub w połowie krawata.

videofilmowanie

krawaty krawaty krawaty krawaty 

powrót do CZĘŚCI 1  CZĘŚCI 2  FORUM

krawaty krawaty krawaty krawaty 

obniżanie kosztów energii elektrycznej dla firm


e-mail home | węzły | film | listy | historia | o nas | TV | pielęgnacja | nazewnictwo 

www.krawat.pl © 1999-2013